Stil Dosyası | Ray-Ban Wayfarer Modelleri

4/22/2017


Bayanların en kullanışlı aksesuarlarında biridir güneş gözlükleri. Özellikle bahar ve yaz aylarında bayanların çok daha alımlı görünmesini sağlayan bu mükemmel aksesuarlar, çok uzun zamandan beri erkeklerin de tercihleri arasında yer alıyor. Erkek, bayan ve çocuk için güneşten gözlerin korunmasını sağlayan gözlüklerde hangi markayı tercih edeceğiniz de oldukça önemli. Gözlüğün şıklığı ve güzelliği kadar size yakışması, yüz ve göz yapınıza uygun olması, aynı zamanda da çeşitli özelliklerinin bulunması gerekir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte çok sayıda gözlük markası ve gözlük modeli piyasada bulunuyor. Bu modellerden en eskisi ve en çok tercih edileni ise Wayfarer modellerini üreten Ray-Ban markası.


Ray-Ban, 1937 yılından beri gözlük üretimi yapan seçkin bir marka. Avrupa’nın en seçkin markalarından biri olan Ray-Ban ilk olarak Amerika Hava Kuvvetlerine özel olarak Avitor modelini çıkardı. Ardından güneş gözlüğü sektöründe devrim yaparak pek çok yeni ve tarz olan gözlük modellerine imza attı. Wayfarer modellerini ise 1937 yılında tasarlamış ve kullanıcılarının beğenisine sundu. Kullanıcılarına farklı çeşit ve özellikleri sunabilen bu modeller zaman içinde Classic ve New olmak üzere iki grupta çıkarılmaya başlandı.


Bu gözlük modelleri ilk çıktığı yıllardan beri sanatçılar müzisyenler ve ünlüler tarafından tercih edildi. Halen pek çok ünlünün de tercih ettiği modellerinden biri. Wayfarer modellerinden classic olan çeşidini her yerde ve her zaman tanıyabilirsiniz. Bu modellerin kadın ve erkek modelleri bulunmakta. Wayfarer modellerinde kare, pilot, yuvarlak ve dikdörtgen şekiller bulunmakta.


Bu modeller farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Bu malzemelerden ilki asetattır. Asetat, yenilebilir kaynaklardan üretilen üstün bir malzemedir. Spor ve performans için üretilen modellerinde ise naylon ve propiyoat malzemeleri kullanılır. Ahşap, deri, altın, kot ve alüminyum gibi maddeler kullanılarak üretilen modeller ise Premium adı ile anılmakta.


Wayfarer modellerini öne çıkaran bir başka özellik ise camlarının özellikleri. Camlarında farklı renklerde tek renk gözlük camlarından oluşan klasik modeller, üst kısmı daha koyu ve yukarıdan aşağıya doğru açık renkli olan degrade camlı modeller ve parlak ve yansıtıcı bir görünüm sağlayan ayna ve flash camlı modeller bulunmakta. Çeşitli cam ve çerçeve seçenekleri, ayrıca birbirinden farklı renkli cam özellikleri ile bu mükemmel Wayfarer modellerini online olarak satın alabilmek için Atasun Optik internet sitesinden yararlanabilir, peşin fiyatına 9 taksit ile satın alabilirsiniz.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest