Elele 2017 Bahar Modası ipuçları

5/10/2017


Havada yumuşacık bir esinti, doğada çiçekler, kelebeklerle muhteşem bir enerji, tezgâhta çilek, erik, kiraz... Bahar geldi. Bahar, en depresif ruh halinde bile enerji veren bir etkiye sahip. Onun bu güçlü enerjisi, doğadan geliyor kuşkusuz. Baharın keyifli enerjisi, makyaja, saç kesimlerine, giyim tarzına, ev dekorasyonuna, alınan yeni kararlara kısacası hayata karışıyor. Peki, 2017 bahar modasında neler trend, bahar makyajı nasıl yapılmalı, yaza hazırlık diyetleri için farklı öneriler var mı ve bu aylarda burcunuzu neler bekliyor... Tüm bu soruların yanıtlarını Elele online’da keyifle okuyabilirsiniz. 


Bu bahar, kırmızı rengin hâkimiyeti, bustiyerler ve vatkalı giysiler çok dikkat çekecek. Retro güneş gözlükleri, neon renkler de 2017 bahar modasında çokça görülüyor. Bahara özel alışveriş yapmadan önce Elele Mayıs sayısına göz gezdirebilirsiniz. 


Yaza Formda Girmek İçin Ne Yapmalı?

Yaz yaklaşırken hemen herkes kilo vermek, forma girmek istiyor. Bu amaçla spor yapmak ve yediklerinize dikkat etmek en önemli ipucu olma özelliğini korurken, çok trend diyet önerileri de var. Ünlülerin tercih ettiği ve diyet yapmayı da eğlenceli kılan yöntemleri denemekte fayda var. Denge diyeti, İf beslenme hakkında detaylı bilgilere elele online ile ulaşabilirsiniz. 


Bahar Makyajı Nasıl Olmalı?

Bahar, yaz ve kış mevsimine göre çok farklı bir ışık etkisi verir. Hem baharın enerjisi, hem de ışığın farklılığı bahar makyajını yaz ve kış makyajından bir parça farklı kılar. Kışın kullandığınız net kontrastı olan renkleri baharda da kullanmaya devam ederseniz aynı etkiyi göstermediklerini fark edebilirsiniz.  Peki, baharda nasıl makyaj yapılmalı? Bahar mevsimi nisan ve mayıs aylarını kapsar. Bu dönemde güneş ışınları tam dik açıyla gelmese de hafif bulutlu havaların da etkisiyle mükemmel bir ışık etkisi yaratırlar. Bu da sivilce, cilt lekesi, istenmeyen tüyler gibi kusurların çok daha net bir biçimde fark edilmesine neden olur. Söz konusu kusurları kapatmak için uygulanan güçlü fondoten veya pudralar da yine bu net ışık altında çok büyük renk farklılığına neden olabilir. Tüm kusurlara rağmen baharda biraz daha soft biraz daha hafif bir makyaj etkisi yaratmak gerekir. Cildi temiz tutmak, nefes lamasını sağlamak ilk dikkat edilecek konu olmalıdır. Allık, far, ruj seçiminde ise baharın kendisinden esinlenen canlı ama yumuşak renkler kullanılabilir. Şeftali tonları, hafif tozpembeler, baharda enerjik ve canlı bir görünüm sunacaktır.


Baharda Hangi Kokular Tercih Edilmeli?

Bahar sezonu, çiçeklerin doğayı enfes kokulara boğduğu hayata enerji katan bir dönem. Siz de baharın tüm etkilerini üzerinizde hissetmek için lavanta ve papatya özleriyle hazırlanan doğal kokuları kullanabilirsiniz. Papatya ya da lavanta yağı ile cildinize masaj yaparak yenilenmesini sağlarken kendinizi çok daha hafiflemiş bulacak ve baharı teninizde hissedeceksiniz.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest