Kırmızı Halı | Met Gala 2017 H&M Kostümleri

5/02/2017


Kostüm Enstitüsünün bu yılki sergisi ve aynı zamanda MET Gala’nın teması olan ‘’Rei Kawakubo/Comme des Garçon: Arada kalanların sanatı’’ için H&M tasarım ekibi her biri kendine özgü kostümler yarattı. Tasarımlar, Kawakubo’nun sık sık kullandığı bazı temalara yer verdi. Dekonstrüksiyon, tersine döndürülen gelenek, asimetri, iri fiyonkların, puantiyelerin, çiçeklerin çekici havası ile birleştirildi. Bu yıl Met Gala’ya üçüncü kez katılan H&M için bu yılın teması özellikle keyif verici oldu. H&M Comme des Garçons ile 2008 senesinde tasarımcı işbirliği gerçekleştirmişti.

Nicki Minaj, göz kamaştıran uzun bir kuyruğa sahip, siyah bir elbise giydi. Uzun tül kuyruğun üzerinde siyah güller işliydi. Önü tamamen açık elbisenin üst kısmı ise siyah ipek saten bir korse formundaydı. Tek omzu açık kimono korsenin belinde üzerinde Kawakubo’nun resmi olan çarpıcı bir kemer yer aldı. Tül kuyruk siyah ve kırmızı şeritlerle ve Swarowski kristalleriyle süslüydü.


Jourdan Dunn da dekonstrüktif temaya uygun bir elbise giydi. Üst kısmı ipek tafta bir gömlek alt kısmı ile lacivert şeritli bir takım elbise kumaşını andıran etek asimetrik şekilde parçalanmış ve uzatılmıştı.

Stella Maxwell organik ipek şifondan, incilerle kaplı beyaz bir elbise giydi. Gerdanlık olarak başlayan, sırt kısmı açıkta bırakan, göğüs kısmında birleşen ve elbisenin etek kısmına doğru akan bir dizi inci sürekli hareket halinde bir görüntü yarattı.

Ashley Graham Kawakubo’nun kıyafetlerin iç yapılarını ortaya serme ilgisinden ilham alan bir korse elbise giydi. Kırık beyaz korseye, dikim aşamasındaymış gibi dekonstrüktif bir görünüm verildi. İri organza tüller ve fırfırlarla süslenmiş, ve ön kısmı iri zımbalarla birleşen gösterişli kırmızı etek korsenin hemen altında başlıyordu.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest