Pırlantanızı mı Arıyorsunuz?

1/27/2019


Pırlanta deyince akla gelen ilk şey romantik bir evlilik teklifi sahnesi. Klişeleri unutmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Günümüzde güçlü, kendi ayakları üzerinde duran, ne istediğini bilen ve hayatta iz bırakan kadınlar üzerinden reklam kampanyaları sürdürülüyor. Bu tür kampanyalar oldukça ilgi gördü çünkü artık kendi ayakları üzerinde duran, bir meslek sahibi olan, tırnaklarıyla kazıyıp kendisine imrenilen yerde olan kadınların dünyasının içindeyiz. 


Pırlantaları yalnızca sevgililer günü, doğum günü, evlenme teklifi gibi özel günlerde sevgilileri ya da eşleri tarafından kadınlara armağan edilen değerli taşlar olarak görmek büyük bir yanılgı. Çünkü günümüzde kadınlar şarkı sözlerindeki gibi tek taşlarını kendileri alıp, kendi kendilerine yetebilen güçlü kadın imajı çiziyorlar. Pırlantalar, kadınlar için vazgeçilmez aksesuarlardan bir tanesidir. Özel günlerde şıklık ve zarafeti bir arada yakalamaya çalışan kadınların başlıca tercihi genelde pırlanta tek taş yüzükler oluyor. Pırlanta taşlardan oluşan bir çok ürün grubunun tiryakisi olan kadınlar, küpe,kolye,bileklik,yüzük, piercing gibi modelleri takı koleksiyonlarına eklemekten oldukça haz duyuyorlar.


Doğru Pırlanta Hangisi?

Pırlantaları seviyoruz, peki hangi detaylara göre tercih etmeliyiz ve satın alırken hangi özelliklerini incelemeliyiz, biliyor muyuz? Doğru pırlanta tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç ipucu;

  • Pırlanta tercihi yaparken 4C kuralını atlamayın; renk, berraklık, karat ve kesim pırlantanın değerini belirleyen en önemli kriterlerdir. Pırlanta taşların renklerinin aynı olduğunu düşünenlere bir küçük hatırlatma; D'den Z' ye kadar sınıflandırılmış renk seçenekleri mevcut. Siz siz olun alırken ince eleyin, sık dokuyun.  • Güvenilir satıcılardan alışveriş yapın. Fiyatı uygun diye düşündüğünüz pırlanta olarak geçen takıların sahte olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kalmak sizi üzmesin. 


  • Bir pırlantayı gösterişli kılan özellik kesimidir. Kesimi ne kadar ince işçilikle yapılmışsa pırlanta teninizde o kadar güzel ışıldar. 


  • Pırlanta doğal bir taş olduğundan doğanın izlerini taşıması normal, hiç iz bulunmayan pırlantaya ulaşmak imkansıza yakın olduğundan siz berraklığı yüksek bir taş tercih edin.


Pırlanta deyince tek taş ya da beş taş gibi "Ben buradayım!" diyen, kendisini bir çırpıda fark ettiren takılardan hoşlanmıyorsanız, sade ve daha farklı model takılar arayanlar için koleksiyonlar oldukça geniş. Oldukça yaratıcı ve özgün bu modeller sayesinde pırlanta anlayışınızı yeni bir boyuta taşıyabilirsiniz. "Nereden bulabilirim?" diye soruyorsanız ben Altınbaş pırlanta serisinde harika modellere rastladım. Tek taş gibi klasik modellerden sıkılanlara fantezi serisi olarak sunulan pırlanta yüzük seçeneklerine bir göz atın derim.

Bu Haberlerde İlgİnİ Çekebİlİr

0 YORUM

Pinterest